Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Nordic Walking v okolí Hinterstoderu

V roce 2005 byla v Hinterstoderu dokončena stavba takzvané Lauf und Walking Areny. V krásné krajině jsou pro vás připraveny dohromady 4 trasy o celkové délce 32 kilometrů. Téměř z centra Hinterstoderu se tyto trasy rozbíhají do různých směrů. Každá z nich je jinak barevně označena a některé lze absolvovat také v zimě.

Polsterluckenrunde - modrá

Polsterluckenrunde je poměrně snadná trasa, která se hodí také jako odpolední procházka. Je označena modře a její výškový profil není náročný. Cestou uvidíte krásné výhledy na Spitzmauer a Grosser Priel a také malé jezírko, ve kterém se odrážejí okolní vrcholky jako v zrcadle. Výchozím bodem je parkoviště Johannishof na okraji Hinterstoderu. Nejvyšší bod má nadmořskou výšku 645 metrů nad mořem. Celková délka je necelých 5 kilometrů. Zpříjemněním je (zhruba v polovině) výborná hospůdka Polsterstüberl.

nordic walking hinterstoder  nordic walking hinterstoder  Hinterstoder

Stodertalrunde - zelená

Stodertalrunde je opět velmi nenáročná trasa vedoucí od Freizeitpark Hinterstoder (případně parkoviště Höss). Celková délka je něco málo přes 5 kilometrů a výškový profil je nenáročný. Částečně vede po asfaltu a lze jí spojit s Polsterluckenrunde v jeden velký okruh. Z velké části se jde podél řeky Steyr.Flötzersteigrunde L - žlutá

Flötzersteigrunde L je mírně náročnější túra s trochou převýšení. Celková délka je necelých 9 kilometrů s převýšením 161 výškových metrů. Trasa vede krásnou a poměrně pestrou krajinou, převážně podél řeky Steyr. Doporučená je spíše pro letní období. Výchozím bodem je Freizeitpark Hinterstoder.

Flötzersteigrunde XL - červená

Flötzersteigrunde XL je prodlouženou verzí Flötzersteigrunde L. Trasa je tak z velké části vedena právě po "Elku". Červeně označená trasa měří téměř 14 kilometrů a je označena jako náročnější. Výchozím bodem je opět Freizeitpark Hinterstoder. Převýšení je téměř 200 výškových metrů.

hinterstoder nordic walking mapa zdroj: wandern.com

Hotely v Hinterstoderu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy